Fábera? Spolehlivý a pilný dělník!

Napsal zblo (») v pátek 24. 4. 2020 v kategorii různé a bezprizorní, přečteno: 552×
evropskej-dum.jpg

Ufňukanci už zase natahují ruku k pečovatelskému státu. Prý se jim nedaří. Asi nevědí, že stát nemá jiné peníze než naše (nelze mu vyčítat, že v době hojnosti nevytvořil rezervy, a sám žádné nemít).
---
Není principiální rozdíl mezi ekonomickými potížemi způsobenými finančními spekulacemi, epidemií nebo třeba válkou. Pro zaměstnance obchodu s obuví je lhostejné, zda provozovnu zavře Babiš kvůli koronaviru nebo Baťa kvůli malým tržbám. Pokud řemeslník, hoteliér nebo majitel cestovky z jakéhokoli důvodu ztratí zákazníky, může podnikání přerušit či ukončit a pustit se (místo bědování) do něčeho jiného. Nebo se nechat zaměstnat.
Člověk bez výdělku má k dispozici úřad práce, kde v případě nároku obdrží podporu v nezaměstnanosti. Přinejmenším dostane sociální dávky (zaslouží si je konáním veřejně prospěšných prací ... třeba hrabáním listí nebo šitím roušek). Nelze také vyloučit, že mu úřad práce někde něco najde (ačkoli se musí starat hlavně sám). Aby si registraci u úřadu práce nepletl s rekreací, měl by se osobně asi tak dvakrát týdně hlásit na určeném checkpointu a při tom nezapomenout, že odmítnutí nabídky zaměstnání a/nebo nekázeň jsou sankcionovány vyřazením z evidence se zpětnou platností (a tím pádem nedoplatkem zdravotního pojištění, které činí asi patnáct stovek měsíčně). Volná pracovní místa jsou v justici, u policie, v armádě ... a leccos dalšího by se určitě našlo (např. jedna firma hledá dělníky pro montáž komínů: na střeše je riziko šíření koronaviru minimální).
Tak vás vyzývám, vážení spoluobčané, abyste nebyli jako cikáni a koukali se starat sami o sebe krize nekrize. Kdo chce, práci vždycky najde. V nejhorším můžete sbírat a sušit heřmánek, abyste nepřišli o pracovní návyky. Čus (by20424č).

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a jedna