Vypadá to na pendrek

Napsal zblo (») v neděli 14. 4. 2019 v kategorii politika, ekonomika, společnost, přečteno: 302×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineobcane.jpg

S koupí nového auta jsme byli zmanipulováni poslouchat za jízdy rádio (dřív jsme si povídali nebo přemýšleli o hloupostech) a tak jsem nedopatřením vyslechl světobornou rozhlasovou debatu „pro a proti“ legálně drženým zbraním. Vyplynulo z ní, že aktivistka hnutí „za svět bez válek a násilí“ (kam se na tak spasitelskou misi hrabou odříkávači růžence) celkem přesvědčivě nechápe, proč se čeští milovníci střelného prachu ozbrojují, když se tu skoro žádné odpovídající nebezpečí nevyskytuje: na nemoce i na silnicích rozhodně umírá víc lidí než v přestřelkách, násilnou trestnou činnost máme minimální a ojedinělí nezletilí nebo pošahaní teroristé spoléhají spíš na dříví přes koleje. Proto je prý nezodpovědné strašit lidi něčím, co jim ve skutečnosti nehrozí. Škoda, že se touhle statistickou logikou sama neřídí a straší národ nedůvěrou k ozbrojeným spoluobčanům, ačkoli máme i přes jejich značný počet minimální násilnou kriminalitu a na chřipku či na silnicích umírá víc lidí než v leckteré válce, přičemž teroristé hodí nanejvýš tu a tam nějaký ten klacek pod kola (deprivant v Uherském Brodě střílel konec konců jen proto, že mu chtěli pistole zabavit) ... Co je „poloautomatická“ zbraň, to jsem se nedozvěděl ani tentokrát.
Polemiky na uvedené téma mi připomínají plodnost diskusí ohledně umělých potratů: vzájemné dorozumění je principiálně nedosažitelné. Může za to odlišná struktura mozků. Co jedněm připadá naprosto jasné, u toho druzí mlátí hlavou o zeď (a naopak). Žádné „logické argumenty“ na tom nemohou nic změnit. Jedna část lidí je na rozdíl od té druhé bytostně přesvědčená, že každý ozbrojený člověk je potencionální zločinec (v lepším případně sebevrah), zatímco člověk neozbrojený je trvale mírumilovný beránek ... a že je to tedy zbraň (nikoli narušená psychika, sociální stresory a specifická zahraniční politika), co dělá toho kterého člověka nebezpečným.
Chce to radikální změnu myšlení na obou stranách: Nekonečné dohady o držení soukromých střelných zbraní v EU utne až jejich zaručeně nezlobovaný dovoz po nové hedvábné stezce (by19414č).

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a osm