Odontofobie

Napsal zblo (») ve čtvrtek 11. 1. 2018 v kategorii politika, ekonomika, společnost, přečteno: 1215×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinep1100006-kopie.jpg

Ó Bože, kéž bych je byl nikdy nespatřil, anebo spatřiv je, kéž bych byl zemřel! (Edgar Allan Poe - Berenice)
---
Tak jsem se z rozhlasového zpravodajství dozvěděl, že na venkově nejsou zubaři (za komunistů nebyl toaletní papír a banány) a že ty naše stárnoucí postupně nahrazují stomatologové z Východu, kteří však mívají potíže s našimi standardy, takže to jde jen ztuha (dnešní senioři se změny k lepšímu nejspíš nedožijí).
Uvedené mohu potvrdit z vlastní zkušenosti s tou výhradou, že nic neřeší ani ochota dojíždět „desítky kilometrů“. Kromě toho nutno upřesnit i naznačené potíže s cizinci: nezřídka mají dojem, že jsou na klondajku. Nepřijeli sem ani tak pracovat, jako spíš zbohatnout a tak přijímají do péče jen ty, kteří platí (přičemž vám kvůli prachům klidně vytrhají zuby zdravé a do nekonečna budou vložkovat shnilé). Se slovy „pojišťovna nic nehradí“ nabízejí služby v řádu tisíců Kč jak orientální trhovci na bazaru. Když zjistí, že máte jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, začnou dělat ksichty a koulet očima, kdo že jim to vlezl do jejich krajem či obcí zadotované ordinace. Je možné, že se tím od českých zubařů příliš neliší: ten můj poslední zas „nedělal šmejdy“. Za šest stovek vyčaroval plombu, která do šesti měsíců vypadla (měsíc za stovku ... některé komunistické šmejdy mám v hubě dosud) a kvůli vytržení zubu odesílal k nasmlouvanému odborníkovi ze Slovenska.
Kundera prý kdesi napsal: Myslím, tedy jsem - prohlásil filosof, který podcenil bolest zubů. Z ministerstva zdravotnictví a ze zdravotní pojišťovny (Stomatologická komora se neobtěžovala) mi sdělují, že v případě akutních potíží mě podle § 48 odst. 3 ve spojení s § 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 372/2011 Sb. v platném znění  nesmí odmítnout žádný poskytovatel příslušné zdravotní péče. Jasně: možná mi nepřibouchnou dveře před nosem, určitě mě však s předběžně rozsekanou držkou pošlou „k mému ošetřujícímu lékaři“ (kterého nemám). Nebo se snad mýlím a sklínka není poloprázdná? Uvidíme (by18111č).

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a čtyři