Mnoho psů zajícova smrt

Napsal zblo (») v pátek 19. 4. 2019 v kategorii politika, ekonomika, společnost, přečteno: 312×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinezivotni-prostredi.jpg

Hydrometeorologové a frustrovaní aktivisté startují revoluci. Vědí, jak na to. Berou si na paškál vesnické blbečky, kteří čoudí a smrdí, protože se jim v zimě nechce mrznout ... tak jako se nechce nikomu (včetně hydrometeorologů a ekorevolucionářů). Vidí v nich úchyláky, zlomyslně vláčející kdejaký sajrajt po sazemi a popelem ušmudlaném baráku, aby co nejvíc poškodili sousedy i planetu. Nebo boží hovádka bez ponětí o nedokonalosti spalování (sami zkoukli funkci kamen na internetu). Zatím doporučují „přepadovky“ v domácnostech a mnohatisícové pokuty (máme málo exekucí a bezdomovců a tak je potřeba vyrobit další). Jednou potáhnou od vsi ke vsi s gilotinou.
Potíž je v tom, že venkovští smraďoši často nemají na výběr. Obzvlášť, smrdí-li ještě ke všemu korunou. Chtěl bych vidět hydrometeorologa, jak řeší absenci příslušné infrastruktury (o cenách elektřiny a plynu nemluvě) třeba s takovým sedmitisícovým příjmem (o němž si sem tam některá starobní důchodkyně může nechat zdát). Studenty nechávám stranou: ty zahřívají rodiče a bezplatné školství. Pokud jde o skloňované kotlíkové dotace, i v tomto případě jsou ti nejpotřebnější až na konci nabídky. Nehledě na výběrová řízení typu „špičaté lokty“ a „já na bráchu“, v nichž leckdo neobstojí. Kromě toho ani sebevymakanější kotel ekorevolucionáře neuchlácholí, zatímco běžně dostupná tepelná čerpadla hřejí jen když nepřituhne.
V naší rokli se nějak topilo odjakživa (občas se pálily i ty v diskusích zmiňované „hromady všeho možného za barákem“ a pamatuji dokonce už i tehdy zakázané vypalování trávy). Přesto se tu ještě nedávno dýchalo dost dobře. Až do doby, kdy nedaleko vznikla průmyslová zóna. Je možné, že popílek, který se tu najednou usazuje a zápach, který mě tu poslední dobou všelijak trýzní, pocházejí odjinud. Zcela jistě však nepocházejí z lokálních topenišť, protože konkrétně v červenci a v srpnu netopí ani ti nejzrůdnější úchyláci (kterých ostatně ubylo ... uměle i přirozeně). Vidět na kolejích nákladní vlak se podobá zázraku, zato kamiony duní po republice dnem i nocí. Když před časem vybuchl blízký výrobní podnik a temný mrak zplodin se vznášel nad krajem ještě mnoho hodin, podle hasičů nic škodlivého do ovzduší neuniklo. Už brzy se budou pálit zřejmě neškodné čarodějnice a pak přijdou na řadu zrovna tak nezávadné ohňostroje (spolu s řevem a mlácením do bubnů, ačkoli se nacházíme v CHKO, kde tím trpí nejen přemnožená, ale i téměř vyhynulá zvířátka). V zimě tudy jezdí štrúdly Pražáků lyžovat, v létě zas túrují motory kolem místních atraktivit, zatímco tam u nich nesmí buran ani zaparkovat (zákaz vjezdu je prý na spadnutí). Ve výčtu smraďochů skutečných a neprůstřelných nebo i těch pro zábavu bych mohl pokračovat do umdlení, námaha by však byla zbytečná: Hydrometeorologové a ekorevolucionáři vědí nejlíp, co je správné a žádoucí pro všechny i pro každého a kdože jsou ti největší darebáci, které je nutné přednostně vyřešit, až se bude kouřit z nich místo z komínů. Čest jejich práci (by19418č).
---
podnět: Jáchym Brzezina - Ve městě nedýchatelno, na vesnici čistý vzduch - opravdu? (blog pracovníků ČHMÚ Brno / 16. 4. 2019)

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a jedenáct