Malování čertů 3

Napsal zblo (») ve čtvrtek 28. 11. 2019 v kategorii politika, ekonomika, společnost, přečteno: 113×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinezivotni-prostredi.jpg

Motto: Lieber Tommy, fliege weiter, | Wir sind alle Ruhrarbeiter, | Fliege weiter nach Berlin, | Die haben alle „ja“ geschrien.
---
Úryvek rozhovoru redaktorky ČRo Terezy M s klimatoložkou Markétou T
---
MT ... a protože je hrozba zániku inteligentního života na naší planetě akutní, vyžaduje boj s klimatickou změnou okamžitá drastická opatření!
TM Vyskytují se však obavy, že by taková opatření mohla mít vážné existenční dopady, zejména na sociálně slabší vrstvy obyvatelstva.
MT Taková tvrzení jsou neopodstatněná. Zastavení globálního oteplování a ochrana životního prostředí je v celospolečenském zájmu, tedy i v zájmu sociálně slabých. Ačkoli připouštím, že se to bez jistých obětí neobejde.
TM Jaké oběti máte na mysli? Někteří lidé si pod slovy „drastická opatření“ představují například trestní stíhání každého, kdo se bez ohledu na své konkrétní možnosti bezpodmínečně nepodřídí stále náročnějším normám a čím dál přísnějším předpisům.
MT Ano. Také jsem četla to hloupé sýčkování nezodpovědného pisálka, že za topení tuhými palivy v lokálních topeništích bude už brzy trest nejvyšší. Takové šíření poplašných zpráv by mělo být zakázáno.
TM To se dožadujete cenzury? Neměla by se o tak závažných věcech vést diskuse?
MT Věcné diskusi se nikdo nebrání. Ovšem ke zpochybňování změn klimatu je nutné přistupovat jako k popírání holocaustu a jeho zesměšňování hloupou ironií by se mělo považovat za podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Zavádění trestu smrti si samozřejmě nikdo nepřeje a my také nic takového nenavrhujeme. Na druhou stranu není možné, aby kdokoli sabotoval všeobecné úsilí o nápravu doslova dramatické situace. Za tím účelem musí být zavedeny natolik citelné finanční postihy, aby to odradilo i velmi dobře situované občany. Bylo by ostatně nespravedlivé, aby chudáci mrzli a lidé bohatí zaplatili nějakou směšnou pokutu a znečišťovali ovzduší vesele dál.
TM Tomu rozumím. Jenže chudí lidé asi nebudou mít prostředky na nákladná ekologická řešení, a ani na pokuty. Co když se tím dostanou do exekucí a pak třeba přijdou o své nemovitosti?
MT Domnívám se, že nemovitosti takových občanů už teď nesplňují potřebné energetické parametry a že by měly být po vystěhování jejich obyvatel demolovány.
TM A neobáváte se, že takto postižení lidé nakonec zemřou i bez trestu smrti v důsledku fyzického a psychického strádání?
MT Nakonec zemřeme všichni, paní redaktorko. Já věřím, že se stát dovede postarat, aby nikdo zbytečně netrpěl. Určitě se nabízejí možnosti energeticky úsporného hromadného ubytování sociálně hendikepovaných osob, například seniorů s nízkými důchody, pro které se mimochodem připravují legislativní změny ohledně eutanazie (by191128č) ...

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a osm