K čertu s tím krámem!

Napsal zblo (») ve středu 19. 4. 2017 v kategorii politika, ekonomika, společnost, přečteno: 1175×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinepolitika.jpg

Kdo si myslí (říká, píše), že jako společnost nejsme něčím nějak zralí pro demokracii, legitimizuje autoritářské (neřku-li totalitní) režimy. Přinejmenším ve své hlavě. Vlastně tím dává za pravdu těm minulým a chystá půdu pro budoucí. Zrovna to mi připadá jako (zatím snad ještě pořád individuální) projev „nezralosti pro demokracii“ (ale nákaza se šíří).
Dělící čára nevede mezi těmi, kteří byli u moci před tím a těmi, kteří jsou u ní teď. Ta protíná myšlení, slova a skutky každého z nás, a to bez ohledu na IQ či vzdělání (spíš v tom hrají roli osobní zkušenosti a vlastní zájmy). Např. posílání nezaměstnaných na poštu v rámci projektu DONEZ bylo praktikováním totalitního myšlení (a hrozbou pro demokracii) úplně stejně jako podmiňování sociálních dávek tzv. veřejně prospěšnými pracemi (což je zárodek gulagů či koncentráků).
A ještě jinak: „totalita peněz“ není o nic humánnější a o nic víc sympatická než „primitivní“ totalita politické moci. A téhle „totalitě peněz“ dosavadní garnitury systematicky a cílevědomě (ale i z hlouposti a neschopnosti) podřizovaly celou společnost. Mj. tím vytvořily podmínky pro nástup „těch druhých“ a jednou možná i nějakých ještě horších. Nestoudným způsobem promrhaly kredit, který po Listopadu pro praktikování „liberální demokracie“ dostaly. Tupá agitace a strašení nepomohou (by1743č).

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a třináct