Antikalousek

Napsal zblo (») v pátek 16. 2. 2018 v kategorii politika, ekonomika, společnost, přečteno: 789×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinepolitika.jpg

Kalousek zřejmě vyzařuje nějaké fluidum, jímž strhl nejen své skalní příznivce, ale i představitele dalších politických stran (u bývalého premiéra Sobotky to hraničilo až s pominutím smyslů), kteří se pak předháněli v nesmiřitelnosti s dost pravděpodobným vítězem nadcházejících parlamentních voleb a tím převelice zkomplikovali život sobě i nám přesně v duchu Kalouskova záměru: „beze mne se tu vládnout nebude“. Do prezidentských voleb mohli opozičníci doufat, že jiný prezident Babiše dodatečně potopí (což Zemanovi voliči nejspíš prokoukli a zmařili). Teď jim nezbývá než se kroutit jak hadi, eventuálně spoléhat na předčasné volby, v nichž by mohl všelijak rozdělený národ „rozdat karty“ poněkud jinak. Možná mají k dispozici mně neznámé informace a tak vědí, do čeho jdou.
Já mám naproti tomu dojem, že už se tu Babiš nějaký čas na vládě podílel, a to relativně úspěšně: podle dost rozšířeného mínění jsme dlouho neměli tak dobrou vládu, jako byla ta Sobotkova. Exministr financí Kalousek vykládá, co by dělal, kdyby zůstal u moci. Kdo nevěří, ať tam běží. Populární rčení o rybách jinde než v rybnících však velí soudit dle skutků, nikoli podle hypotéz: nebyl to Babiš, kdo škrtil státní zaměstnance a stresoval krizí postižené nebo vystrašené „socky“, „provinční omezence“ a „staré nedovzdělance“, kteří často mají paměť, volební právo a další rodinné příslušníky.
Kromě toho se Kalousek ze všech sil snaží vyzářit auru, že je tu bez jeho výrazného politického vlivu ohrožena demokracie a národní suverenita. Jako by to nebyl právě on, kdo ve prospěch ruských imperiálních zájmů podpořil domácí euroskeptiky diskreditací české prozápadní orientace bezohledným prosazováním choutek zahraničních podnikatelských a finančnických lobby na úkor našich občanů.
Asi by to chtělo větší odolnost vůči Kalouskovým „charismatům“ a manipulacím. Víc samostatnosti v myšlení, slovech i skutcích by nám všem prospělo (by18216č).

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a jedenáct