Ergonomie

Napsal zblo (») v pondělí 17. 10. 2016 v kategorii exempla, přečteno: 944×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinerybolov.jpg

Do jednoho království vpadl nepřítel a tak král svolal vojsko. Když jej však uviděl, neladilo jeho pořádkumilovnému oku. Poručil proto, aby se rytíři i zbrojnoši seřadili pěkně podle velikosti. Tím se u každého rytíře ocitl jiný zbrojnoš. Bojovníci se marně pokoušeli navléci do cizích pancířů a do rukou brali zbraně, na které nebyli zvyklí. Než v nastalém zmatku našli rytíři vlastní zbrojnoše a zbrojnoši vlastní rytíře, padla citadela i s králem do nepřátelských rukou.
---
Kdysi nějaký nespokojenec bědoval pod tíhou osudu a tak ho Šimon Petr vzal do blízkého vetešnictví, kde se povalovala spousta nejrůznějších křížů a vyzval ho, aby si vybral vhodnější. Nešťastník se v nich přehraboval, zkoušel ten i onen, žádný mu však nebyl dost dobrý. Až nakonec u dveří našel jeden, který mu celkem padl a chystal se s ním odejít. Apoštol ho celou dobu ironicky pozoroval a na rozloučenou jakoby mimochodem poznamenal: „Jestlipak víš, že si odnášíš ten, se kterým jsi přišel?“
Ježíš mu na to řekl: „Jak jsi nechápavý, Petře! Nikdo nechce žít cizím životem, ale to ještě neznamená, že by si nad tím svým nesměl povzdechnout.“ A jen tak pro sebe dodal: „Když jsem já klesal pod křížem, přivedli mi ku pomoci Šimona z Kyrény. Jestliže však zakolísá někdo jiný, hned se najde mravokárce“ (by161017č).

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a dvě