Potupa hrany neotupí

Napsal zblo (») v neděli 12. 8. 2018 v kategorii politika, ekonomika, společnost, přečteno: 793×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinepolitika.jpg

Letní dovolené se chýlí ke konci a tak se nám z exotických pobytů vrací babišovským režimem ohrožení, ukřivdění nebo dokonce poškození vzdělaní a zcestovalí ochránci správné orientace, pravých hodnot a všelijakých svobod. Pozná se to podle agitace, zvolna houstnoucí do předchozí mazlavosti. Zřejmě si tihle lidé myslí, že je neodolatelná, ačkoliv oni sami jsou v tomto směru zcela imunní (pokud podlehnou chimérám, tak jedině svým).
Moc mě to už nebaví, ale snad to ještě jednou přežiju: Nevím, kdo všechno a čím vším začal rozdělovat tuhle společnost, ale rozhodně k tomu došlo mnohem dřív, než se stal prezidentem Zeman a než do aktivní politiky vstoupil Babiš. Stopy mého stresu z vytváření atmosféry nátlaku, konfrontace a dokonce selekce lze dohledat mezi mými články i s příslušnými daty (a ujišťuji, že jsem se při jejich psaní držel oproti pocitům hodně zpátky).
Netvrdím, že viníky jsou výhradně arogantní a přezíraví intelektuálové, ale jejich podíl je evidentní a nezanedbatelný. Možná se některým z nich zdá, že bariéry ve společnosti jsou účelově zkonstruované a ve skutečnosti pouze virtuální. Řekl bych, že se tím snaží zamlžit vlastní odpovědnost a vlastní selhání. Situace není taková, že by se „postarší venkovští omezenci“ dívali na přinejmenším duchem „mladistvé velkoměstské vzdělance s vysokým IQ“ skrz prsty zcela bezdůvodně a že by šlo o nevraživost jednosměrnou. Také není pravda, že všichni máme natolik stejné šance a příležitosti, aby bylo možné nespokojence (někdy dokonce zoufalce) odbývat žvásty „když se chce, všechno jde“ a „každý si za všechno může sám“.
Abych byl konkrétní: Kdo se z dnes „udivených“ intelektuálů a všelijak společensky významných osob včetně církevních představitelů někdy v době krize nějak výrazně vymezil proti okřídleným úslovím typu „kdo chce, práci si vždycky najde“ (o systematickém vytváření masové psychózy nejistoty a strachu ani nemluvě)? Kdo z nich aspoň zaprotestoval, když ministr Drábek vyrukoval s projektem DONEZ (jehož účelem byla vedle vyvádění peněz ze státního rozpočtu kriminalizace nezaměstnaných)? Kdo aspoň formálně odsoudil vláčení „tykadlového“ Smetany po soudech a kriminálech pod záminkou poškozování soukromého vlastnictví (dokonce prý určeného k podnikání) za zjevně politicky motivovaný delikt? Koho z nich zajímalo sofistikované zadlužování početných vrstev společnosti a jejich pauperizace v důsledku lichvářsko-exekutorského byznysu? Kdo tehdy pozvedl hlas, aby včas upozornil, jak nepříjemné následky takové dovádění může mít?
Komu je uvedené málo, může si doplnit další příklady stmelování předbabišovské české společnosti z vlastních zkušeností (včetně tisíce a jedné drobné šikany ze strany těch, kteří měli zrovna jakkoli navrch). Ano, jsme z různých důvodů rozděleni, a to nejen virtuálně, ale i reálně. Záměrně i z hlouposti či omezenosti, která se nevyhýbá ani vzdělaným a nezanedbatelným IQ obdařeným. Čekám, že s tím ti zdatnější a schopnější mezi námi začnou něco efektivního dělat. Bez věcně správné reflexe a sebereflexe to ovšem nepůjde (by18812č).

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a třináct